چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۹
کد مطلب : 426
دکتر قاضی‌زاده هاشمی در نشست با مدیران موسسه اندوخته شاهد:

مدیریت دارایی‌های ایثارگران جای وسواس و نگرانی دارد

دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به حساسیت کار مؤسسات مالی و اقتصادی تابعه بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: فعالیت در حوزه ایثارگران و مدیریت دارایی‌های آنها جای وسواس و نگرانی دارد و مسئولیت مدیران را صد چندان می‌کند زیرا پاسخگویی به اموال مربوط به فرزندان شاهد و ایثارگران دشوار است.
مدیریت دارایی‌های ایثارگران جای وسواس و نگرانی دارد
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دوشنبه ۱۵ فروردین ماه در نشست با مدیران موسسه اندوخته شاهد، گفت: مدیریت دارایی‌های ایثارگران طبق ابلاغ دفتر مقام معظم رهبری باید به آنها واگذار شود و علاوه بر ایجاد شفافیت، ارزش افزوده سرمایه و سود دارایی‌ها نیز مشخص باشد.
به گزارش روابط عمومی موسسه اندوخته شاهد، دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در این نشست با اشاره به حساسیت کار مؤسسات مالی و اقتصادی تابعه بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: فعالیت در حوزه ایثارگران و مدیریت دارایی‌های آنها جای وسواس و نگرانی دارد و مسئولیت مدیران را صد چندان می‌کند زیرا پاسخگویی به اموال مربوط به فرزندان شاهد و ایثارگران دشوار است.
معاون رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت حفظ و حراست اموال ایثارگران، گفت: صاحبان این دارایی‌های در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران بیش از ۲۰۰ هزار نفر سهام‌دار را شامل می‌شوند که این سهام را جزو دارایی خودشان می‌دانند و به ویژه در شرایطی که مشکل اقتصادی وجود دارد این اموال باید تعیین تکلیف شوند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به درخواست سهامداران شاهد و ایثارگر خاطرنشان کرد: این عزیزان دو درخواست دارند اول اینکه انتظار شفافیت دارند که سهام آنها چقدر رشد می‌یابد و این نیاز به سامانه شفافیت دارد تا سهم و دارایی افراد مشخص شود. دومین انتظار این است که دارایی آنها به چه میزان سودآور است و چقدر اموال و دارایی در اختیار دارند ضمن اینکه سود این دارایی‌ها باید بین سهامداران توزیع شود و ایثارگران لذت آن را بچشند.
دکتر قاضی‌زاده هاشمی گفت: مدیریت دارایی‌های ایثارگران طبق ابلاغ دفتر مقام معظم رهبری باید به آنها واگذار شود و علاوه بر ایجاد شفافیت، ارزش افزوده سرمایه و سود دارایی‌های آنها هم مشخص باشد. از منظر حاکمیت این دارایی‌ها متعلق به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران است زیرا شهدا تکیه‌گاه نظام اسلامی شدند و این مجموعه‌های اقتصادی باید تکیه‌گاه آنها باشد و مشکلات جدی ایثارگران را حل و فصل کند.
وی با اشاره به اهمیت پیشرفت در حوزه فناوری‌های مدرن و رقابت در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی خاطرنشان کرد: فناوری قدیمی در حوزه تولید یکی از مشکلات مهم است و نیاز به مدرن سازی وجود دارد. در عرصه رقابتی در حوزه تجارت و بازرگانی باید جایگاه داشته باشیم و در این صورت فعالیت‌های اقتصادی در عرصه بین‌المللی و منطقه‌ای می‌تواند تأثیرگذار باشد.
همچنین در این جلسه دکتر سیدمهدی جولایی مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره موسسه اندوخته شاهد گزارشی از مهمترین اقدامات انجام شده ارائه کرد.
در این نشست مدیران موسسه اندوخته شاهد و شرکت‌های تابعه حضور داشتند.
https://shahedinst.ir/vdcfivdjaw6d0.giw.html
نام شما
آدرس ايميل شما