سه شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۶
کد مطلب : 31
در حالی که برخی دستگاه‌های اجرایی همچنان در تلاش برای چاپ بنر و پارچه نوشته‌هایی در اندازه‌های مختلف با موضوع شعار سال هستند، باید توجه داشت که انتظار رهبر معظم انقلاب بسیار فراتر از این اقدامات اولیه بوده است.
همچنان اندر خم بنرنویسی شعار سال!
به گزارش روابط عمومی موسسه اندوخته شاهد قلم نقد با دیدن هر نابسامانی به حرکت درمی‌آید و عده‌ای هم انگار تمام هنر و رسالتشان این است که سوژه‌هایی برای نقد خلق کنند؛ این روزها با عبور از یکی از میادین شهر، بنرهایی بزرگ در باب فرمایش مقام رهبری و شعار سال توجهمان را به خود جلب می‌کند.
در موضوع بحثی که تحت عنوان «جهاد تبیین» نام گرفته، زیاد اندیشیده و مانده‌ام چرا با وجود ده‌ها شبکه رادیویی و تلویزیونی، تبیین واقعی و به تمام معنا اتفاق نیفتاده و فضای مجازی با تمام محدودیت‌هایش تواناتر از سیستم‌های رسانه‌ای دولتی عمل کرده است؟
موضوعی که در این باب، حائز اهمیت به نظر می‌رسد، عدم انجام امور تبلیغی به‌صورت دلی و اندیشه‌ای است و ظاهراً دستگاه‌های موجود علی‌رغم سرعت عمل در انتشار پیام‌های خود، اعتقادی قلبی بدان ندارند که نمونه بارز این ادعا، بنرنویسی‌ها در اسرع وقت است!
شاید به همین دلیل است که تمام عوامل رسانه‌ای و تبلیغاتی دولتی سرمایه و هزینه هنگفت از فضای مجازی عقب مانده‌اند.
اگر همه دستگاه‌های اجرایی که در بخش تبلیغات ید طولایی دارند، جای پرداختن شعاری به موضوعات، ذره‌ای اعتقاد قلبی به گفته‌ها و شعارها داشتند، امروز حال و روز ما این نبود.
به‌هرحال، آنچه امروز ملت به‌عنوان بزرگ‌ترین پشتوانه حاکمیت بدان نیاز دارند، همدلی از عمق جان است؛ نه تزیین در و دیوار به شعارها!
گرچه همچنان با پر شدن در و دیوارهای شهر از شعار سال مواجه خواهیم بود؛ اما به‌عنوان یک ایرانی علاقه‌مند به آبادانی و توسعه کشور، پیشنهادم به کسانی که در تدارک نوشتن بنرها با سایزهای مختلف هستند، این است که همین بودجه‌ها را می‌شود در جاهایی سزاوارتر هزینه کرد و باید با همت بیشتری وارد میدان شوید.
امیدواریم در سالی که به نام «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» مزین شده است، همه دست‌اندرکاران دولتی با خرد و اندیشه ورزی متناسب، ضمن جلوگیری از ریخت‌وپاش بیهوده، در رسالت اصلی خویش که همانا خدمت به مردم است، از هیچ کوششی فروگذار نکنند!
به نظر می‌رسد تزیین در و دیوارهای شهر با بنر و پارچه نوشته‌هایی در اندازه‌های مختلف کمکی به تحقق شعار سال که ماحصلش ایجاد اشتغال و تولید است، نخواهد کرد؛ پس در عمل و به‌طور مصداقی کمک‌حال تولید باشید.
مقام معظم رهبری فرمودند که «تحقق شعار سال با تبلیغات و بنرسازی‌ها حل نمی‌شود، بلکه در میدان عمل باید شعار سال را تحقق بخشید» و در حالی که برخی دستگاه‌های اجرایی استان سمنان همچنان در تلاش برای چاپ بنر و پارچه نوشته‌هایی در اندازه‌های مختلف با موضوع شعار سال هستند، باید توجه داشت که انتظار رهبر معظم انقلاب بسیار فراتر از این اقدامات اولیه بوده است. یادداشت: جواد میرحاج
https://shahedinst.ir/vdcjz.etuuqevffs.html
نام شما
آدرس ايميل شما